Vanatoare > VULPE (Vulpes vulpes)

Vanatoarea la vulpe

<< < (38/80) > >>

claudiu:

--- Citat din: eltorro din Martie 10, 2012, 07:04:34 p.m. ---Ai vanat vulpi de 8 martie?
Arata frumos cucoana.  Ce faci cu blanurile?

--- Terminare citat ---

A fost 9 martie.  0001
Toate vulpile se predau la DSV pentru analize privind rabia. Nu am pastrat blanurile. Acum ma gandesc ca @Milo s-a apucat si de blanuri asa ca de sezonul viitor am sa il rog sa argasim cateva.

mihai_ionut_daniel:

--- Citat din: DAC din Martie 11, 2012, 10:23:44 a.m. ---Sambata trecuta am facut un drum dus-intors la Bucuresti, atat la dus cat si la intors am vazut hoinari care mancau linistiti din hoiturile strivite de pe drum, cum sunt rubedenii ....nu cred ca e ceva iesit din comun.

--- Terminare citat ---
e ceva normal la toate canidele. ai dreptate

claudiu:
In teorie suna simplu. Cand vezi live asa ceva...e putin altfel...

Milo:

--- Citat din: claudiu din Martie 11, 2012, 03:27:42 p.m. ---In teorie suna simplu. Cand vezi live asa ceva...e putin altfel...

--- Terminare citat ---

Cand a fost gerul ala continuu si zapada mare, am avut o gramada de drumuri ca asa a fost sa fie; intr-una din calatoriile astea vad pe marginea drumului un iepure lovit, parea destul de proaspat si calare pe el 2 sorecari, unul ciugulea din cap altul de la spate. ...si asta a fost o imagine destul de rara si greu de uitat  norocel

mihai_ionut_daniel:

--- Citat din: Milo din Martie 11, 2012, 04:51:03 p.m. ---
Cand a fost gerul ala continuu si zapada mare, am avut o gramada de drumuri ca asa a fost sa fie; intr-una din calatoriile astea vad pe marginea drumului un iepure lovit, parea destul de proaspat si calare pe el 2 sorecari, unul ciugulea din cap altul de la spate. ...si asta a fost o imagine destul de rara si greu de uitat  norocel

--- Terminare citat ---
chiar inainte sa ajung la tine sa iau gastele,in ungaria am avzut pe marginea drumului un cocos de fazan ce se zbatea in ghearele unui sorecar in timp ce al doilea sorecar astepta cuminte la un metru de ei!stiu ca nu e ceva nenatural...dar nu mi-a placut deloc

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

[*] Pagina precedentă

Du-te la versiunea completă