Bine ai venit, Vizitator. Te rugăm să te autentifici sau sa iti creezi un cont.

Logați-vă cu numele de utilizator, parola și durata sesiunii de logare

Autor Subiect: Solacolu (aprilie 2010)  (Citit de 1103 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline sturionu

• Membru important
  • Mesaje postate: 396
Solacolu (aprilie 2010)
« : Aprilie 19, 2010, 11:49:05 a.m. »
  • Publish
  • Publish
  • Dragi compatimitori,

Dupa un an de pauza (din motive vanatoresti), am revenit pe malu' baltii. Desi initial optam pentru altceva, am fost deturnat de amicii mei catre Solacolu (sa-mi spuneti voi cum se pronunta!).
    Administrator civilizat (crapist si el), balta cu "gazon" trimat la milimetru, masina departe de garla, nu manele, nu scandal; standuri destul de aerisite si toalete ecologice parfumate si la indemana. Curatenie - bec!!!
    On-site gasiti si nade, iar daca prindeti un moment bun, cei de acolo va pot ajuta (fie si numai cu indicatii) sa luati o bere rece la bord.
    Super.
    Apa, nu foarte intinsa, ba chiar deloc, dar cu adancimi mari si cu rezonabil de multa (sau putina) agatatura.
    Ce nu stiam eu este ca s-a deschis abia pe 1 aprilie ac.  0045.
    M-am dus, am luat un peste pe zi (adica, vineri, sambata, duminica), cel mai mare la 6.100 kg.
    N-a fost rau, langa mine, pe doua standuri, au stat doi gospodari si un tine-cai, de la o echipa de crap cu pretentii, care au luat... pauza.
    Nu zic acu' ca oi fi vreun pescar, dar am nimerit-o din prima (aveam vreo 4-5): White Chocolate de la Nash, bile mici.
    Un nou carpodrom, deci, cautati pe net, il veti gasi usor. Accesul este bun.
    Si o poza nasoala:

"For   e v i l   to flourish, all that is needed is for good people to do nothing." -  Edmund Burke

Facebook Comments